Dwa młode zespoły na jednej scenie. Będzie również lokalny akcent [KONKURS]

2024.02.13 13:21
Na scenie białostockiego klubu Fama już niebawem wystąpią zespoły Bez i Nadzieja oraz Włókno. Bez i Nadzieja to warszawski projekt muzyczny, natomiast Włókno to grupa muzyczna z Białegostoku, powstała w trakcie pandemii.
Dwa młode zespoły na jednej scenie. Będzie również lokalny akcent [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Koncert na którym wystąpią zespoły Koncert Bez i Nadzieja oraz Włókno odbędzie się w sobotę (17 lutego) w klubie Fama.

Bez i Nadzieja, Włókno

Bez i Nadzieja to warszawski projekt muzyczny założony przez Kasię Kalinowską i Agnieszkę Kocińską. Ich muzyka oscyluje na pograniczu różnych gatunków, takich jak chamber pop, chamber folk czy avant folk. Ich teksty utworów, pisane głównie w języku polskim, eksplorują kobiece historie splatające się z obserwacjami przyrody, która stanowi inspirację dla artystek. W twórczości zespołu Bez i Nadzieja ważną rolę odgrywa symbolika roślin, zwierząt, zmieniającej się pogody i klimatu. Od 2022 roku Bez i Nadzieja rozszerzyli swoje brzmienie o współpracę z Maćkiem Pepłońskim, który gra na gitarze basowej i akordeonie.

Włókno to z kolei zespół muzyczny z Białegostoku, który powstał w trakcie pandemii. Skład grupy tworzą Michał i Bartek Krot, Filip Majewski oraz Kuba Sosiński. Ich muzyka łączy różnorodne brzmienia, w tym przesterowane gitary i syntezatory, z delikatnością, melodyjnością i refleksją. W tekstach często poruszają aktualne problemy społeczne, a większość utworów śpiewana jest po angielsku. W twórczości zespołu Włókno można odnaleźć inspiracje jazzem, noise’em, progresywnym rockiem czy popem.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na koncert. Można je zdobyć biorąc udział wziąć w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert Bez i Nadzieja, Włókno

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1279 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39