Dwa programy dla osób bezrobotnych. Można się zgłaszać

2019.03.21 13:20
Urząd Pracy w Białymstoku zachęca osoby bezrobotne do wzięcia udziału w programach, które z pewnością zmienią ich sytuację na rynku pracy.
Dwa programy dla osób bezrobotnych. Można się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Są programy dla osób bezrobotnych

Urząd Pracy w Białymstoku realizuje 2 programy skierowane do osób bezrobotnych z naszego regionu, które są w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.
W organizowanych przedsięwzięciach mogą uczestniczyć osoby, które od minimum roku pozostają bez zatrudnienia.

Aktualnie przyjmowane są wnioski od pracodawców, którzy chcieliby zorganizować staż w swojej firmie. Jest on finansowany z urzędu pracy, dlatego to atrakcyjna oferta dla pracodawcy, który ma okazję wdrożyć w firmie nową osobą bez ponoszenia kosztów jej wynagrodzenia, ponieważ stypendium wypłaca Urząd.

Osoba, która weźmie udział w takim stażu, ma szansę nabyć bezcenne doświadczenie zawodowe oraz nowe umiejętności, kwalifikacje, które pozwolą jej powrócić na rynek pracy. Szczególnie że okazuje się, iż wielu bezrobotnych wcześniej pracowało w jednej firmie, na jednym stanowisku, do tego dochodzi wielomiesięczna przerwa. Czują się przez to niepewnie i obawiają się często, czy sobie w ogóle poradzą. Taki staż jest więc dla nich dużą szansą.

Jak firmy mogą się zgłaszać?

Pracodawca, który chciałby zorganizować staż dla osoby bezrobotnej w swojej firmie, może złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku (formularz dostępny jest w siedzibie placówki bądź na jej stronie internetowej).

Warto wiedzieć, że staż odbywa się na podstawie programu określonego przez pracodawcę i organizator nie ponosi kosztów organizacji stażu, a bezrobotnemu w okresie odbywania stażu przysługuje stypendium w wysokości 120% kwoty zasiłku, to jest około 1 017 zł brutto, wypłacanego przez Urząd. Do realizacji przyjmowane są wnioski przedsiębiorców, którzy zobowiązują się do zatrudnienia osoby bezrobotnej po zakończeniu stażu na okres min. 3 miesięcy.

Przedsiębiorcy mający wątpliwość, mogą konsultować się bezpośrednio z pracownikami UP, którzy odpowiedzą na pytania oraz pomogą w wypełnieniu wniosku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39