Dwa śmiertelne wypadki w drodze na cmentarze

2012.11.02 00:00
W ciągu trwającej na Podlasiu akcji „Znicz” policjanci zatrzymali 20 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie doszło także do 5 wypadków drogowych i kilkudziesięciu kolizji.
Dwa śmiertelne wypadki w drodze na cmentarze
Fot: KWP Białystok

W minioną środę podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję „Znicz”. Niestety także i tym razem, w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu.

W ciągu dwóch dni działań (środa i czwartek) na szczególnie ruchliwych w tym czasie drogach mundurowi zatrzymali 20 nietrzeźwych kierowców. W tym czasie zgłoszono policji kilkadziesiąt kolizji drogowych, doszło także do 5 wypadków. Niestety w ich rezultacie rannych zostało 11 osób, a 2 zginęły.

Pierwsze z najtragiczniejszych zdarzeń miało miejsce w środę w Augustowie. Tam 25-letni kierowca forda zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka motorowerzystą. W wyniku wypadku 44-letni mężczyzna kierujący jednośladem zginął na miejscu, a podróżujący z nim 19-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu 25-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na drodze relacji Białystok – Supraśl w rejonie miejscowości Ogrodniczki. Jak w tym przypadku wskazują wstępne ustalenia mundurowych, 57-letni kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku Supraśla w pewnym momencie z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z poruszającym się z przeciwka terenowym nissanem kierowanym przez 52-latka. W wyniku wypadku podróżująca mercedesem 76-letnia pasażerka zginęła na miejscu, a kolejna została przetransportowana do szpitala. Trafili tam także dwaj kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności obu tych zdarzeń szczegółowo wyjaśniają policjanci z Augustowa i Białegostoku.

W związku z tym, że natężenie ruchu może wzrosnąć także w niedzielne popołudnie i wieczorem policja apeluje do wszystkich kierowców, którzy w tym czasie ruszą w trasę o bezpieczną jazdę, trzeźwość, rozwagę i przewidywanie sytuacji na drodze.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1747 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39