Dwa wypadki na S61. Są utrudnienia

2024.05.09 09:51, Aktualizacja: 2024.05.09 13:10
Są utrudnienia w kierunku Łomży. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu.
Dwa wypadki na S61. Są utrudnienia
Fot: Podlaska policja

W czwartek, 9 maja, na drodze S61 w miejscowości Zabiele, położonej w powiecie kolneńskim, miała miejsce niefortunna sytuacja drogowa. Mitsubishi, poruszające się po trasie, niespodziewanie zderzyło się z przyczepą, która nieoczekiwanie odczepiła się od pojazdu jadącego przed nim.

Skutkiem tego incydentu jest zablokowanie jednego pasa ruchu w kierunku Łomży. Na szczęście, na chwilę obecną nie ma doniesień o potrzebie hospitalizacji żadnej z osób podróżujących mitsubishi. Jednakże utrudnienia w ruchu są odczuwalne, a służby odpowiedzialne za zarządzanie ruchem drogowym prognozują, że będą trwały jeszcze około dwóch godzin.

St. sierżant Ewa Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zaapelowała o ostrożność kierowców, sugerując, aby zbliżając się do miejsca zdarzenia, zredukowali prędkość i zachowali szczególną uwagę. Podkreślono także, że należy zdjąć stopę z gazu, co może przyczynić się do zminimalizowania ryzyka kolejnych incydentów oraz ułatwić pracę służb ratunkowych i policji na miejscu wypadku.

[AKTUALIZACJA - godz. 12:00]

Po godzinie 11:00 na trasie S61 miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe, tym razem skutkujące dachowaniem pojazdu osobowego.

Ula Brulińska z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży podała, że kierująca fiatem, będąc w pojedynkę, straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do jego dachowania. Na szczęście, kierująca wyszła z auta o własnych siłach, a badanie wykazało, że jest trzeźwa.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia rozpoczęli śledztwo w celu ustalenia dokładnej przyczyny incydentu, który został zakwalifikowany jako kolizja. Warto jednak zaznaczyć, że brak jakichkolwiek utrudnień w ruchu, co oznacza, że przejazd przez ten odcinek drogi odbywa się bez większych opóźnień. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby, które zapewniają, że wszelkie niezbędne środki zostały podjęte w celu zapewnienia płynności ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników drogi.

[AKTUALIZACJA - godz. 13:10]

W rejonie miejscowości Zabiele normalizuje się sytuacja drogowa, a ruch odbywa się już bez jakichkolwiek utrudnień.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1509 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39