Dwie nowe poradnie geriatryczne w Podlaskiem

2019.08.05 11:44
To doskonała informacja dla podlaskich seniorów. Od 1 sierpnia zaczynają działać w regionie dwie nowe poradnie geriatryczne: w Siemiatyczach i w Hajnówce. W ramach umowy z podlaskim NFZ – czyli wizyty dostępne będą dla pacjentów całkowicie za darmo.
Dwie nowe poradnie geriatryczne w Podlaskiem
Fot: pixabay.com

Dwie nowe poradnie geriatryczne na Podlasiu to wspaniała informacja dla pacjentów z regionu, ponieważ geriatria jest specjalizacją bardzo deficytową, po prostu brakuje lekarzy.

- Stawiamy na to, by rozwijać taki zakres usług medycznych i zależy nam na tym, by poszerzać sieć poradni specjalistycznych właśnie z zakresu geriatrii - podkreśla Maciej Olesiński, dyrektor podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W województwie podlaskim przez ostanie kilka lat działała tylko jedna poradnia w Białymstoku. Już od pierwszego sierpnia będą trzy, w dodatku dostępne dla pacjentów w terenie: w Siemiatyczach i w Hajnówce. Żeby zostać przyjętym do poradni geriatrycznej, trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza specjalisty. Na pierwszą wizytę należy przygotować informacje o dotychczasowym leczeniu i zażywanych lekach. Z porad geriatrów w poradni specjalistycznej mogą korzystać seniorzy powyżej 60. roku życia.

Poradnie będą działać przy szpitalach powiatowych w Siemiatyczach i w Hajnówce. Co ważne, godziny ich pracy będą bardzo wygodne dla pacjentów: poradnia geriatryczna w Siemiatyczach będzie pracować w soboty od godz. 8.00 do godz. 20.00, w Hajnówce seniorzy będą korzystać z porad geriatry w godzinach popołudniowych, w każdy czwartek od godz. 15.00 do godz. 19.00. To istotne dla pracujących członków rodzin, którzy prawie zawsze asystują seniorom podczas wizyt u specjalistów.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39