Dwóch mężczyzn okaleczyło prostytutkę. Kobiety wyznaczają nagrodę za ich zabójstwo

2023.08.29 11:21
"Bez przebaczenia" to trzeci w historii western, który zdobył nagrodę Oscarową. Za jego reżyserią stoi Clint Eastwood.
Dwóch mężczyzn okaleczyło prostytutkę. Kobiety wyznaczają nagrodę za ich zabójstwo
Fot: Warner Bros
Kadr z filmu "Bez przeznaczenia"

"Bez przebaczenia" to film osadzony w 1881 roku w Wyoming. Akcja zaczyna się, gdy dwóch kowbojów brutalnie okalecza prostytutkę Delilah. Szeryf Mały Bill Dagge nakłada na nich karę - mają przekazać do burdelu, w którym pracowała kobieta konie. Wyrok nie odpowiada kobietom, w związku z czym postanawiają wyznaczyć nagrodę za śmierć kowbojów. Do akcji dołącza "Młody" Schofield, który prosi byłego rewolwerowca Williama Munny'ego o pomoc w zdobyciu nagrody.

Munny był niegdyś znanym mordercą na Dzikim Zachodzie, jednak poświęcił się spokojnemu życiu jako farmer za sprawą swojej żony. Niestety, po śmierci ukochanej jego życie ponownie się zmienia - ich farma jest bliska bankructwa, a sam wychowuje 2 dzieci. Aby poradzić sobie z życiem, dochodzi do wniosku, że pieniądze z nagrody mogą mu pomóc. Wyrusza więc w drogę do Wyoming. Po drodze do dwójki dołącza emerytowany rewolwerowiec Ned Logan. W Wyoming pojawiają się jednak konkurencyjni rewolwerowcy, a szeryf stara się ich zniechęcić, nie tolerując broni w mieście.

Produkcja jest 3 westernem w historii kina, który został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. Reżyserował ją Clint Eastwood. W rolach głównych gra reżyser, Gene Hackman i Morgan Freeman.Seans filmu "Bez przebaczenia" odbywa się w ramach pokazów na stulecie wytwórni Warner Bros. Start o godz. 17:45 w czwartek (31.08) w kinie Forum.

Więcej informacji: 100 lat Warner Bros: "Bez przebaczenia"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1573 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39