Dwóch mężczyzn siłą porwało 5-latkę. Na oczach matki

2024.06.18 07:48
Zarzuty uprowadzenia dziecka usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w Łapach mieli siłą odebrać kobiecie 5-latkę.
Dwóch mężczyzn siłą porwało 5-latkę. Na oczach matki
Fot: Pixabay

14 czerwca w Łapach doszło do dramatycznych wydarzeń. 5-letnia dziewczynka została siłą odebrana matce przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich to prawdopodobnie ojciec dziecka, na co dzień mieszkający we Francji.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:35. Jak przekazała Polskiemu Radiu Białystok asp. sztab. Barbara Maciejewska-Ksepko z białostockiej policji, kobieta spacerowała z córką chodnikiem, gdy podjechał do nich samochód. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn, z których jeden znał kobietę. Doszło do szarpaniny, w wyniku której mężczyzna wyrwał matce dziecko, wsadził je do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

Matka natychmiast zgłosiła porwanie na policję. Funkcjonariusze błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania. Dzięki zaangażowaniu służb udało się ustalić numer rejestracyjny samochodu porywaczy. Informacja o zdarzeniu została rozesłana do wszystkich jednostek policji w kraju.

Jeszcze tego samego wieczora, w okolicach przejścia granicznego w województwie dolnośląskim, policjanci zatrzymali samochód z porywaczami i 5-letnią dziewczynką. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty uprowadzenia dziecka. Dziewczynka cała i zdrowa wróciła pod opiekę matki. Sprawa jest nadal badana przez śledczych. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie było motywem działania porywaczy. Jak informuje nieoficjalnie Polskie Radio Białystok, prawdopodobnie ojciec dziecka chciał zabrać je do Francji wbrew woli matki.

Uprowadzenie dziecka to bardzo poważne przestępstwo. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ta historia pokazuje, jak ważne jest szybkie reagowanie i informowanie służb o tego typu zdarzeniach. Dzięki sprawnemu działaniu policji udało się uratować dziecko i zatrzymać porywaczy. Warto również zwrócić uwagę na aspekt prawny tej sprawy. Ojciec dziecka, nawet jeśli jest jego biologicznym rodzicem, nie ma prawa zabierać go matce siłą. W takich sytuacjach powinien on dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Pamiętajmy, że dobro dziecka jest zawsze najważniejsze. Nikt nie ma prawa narażać go na niebezpieczeństwo, a tym bardziej porywać i zabierać mu matkę.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

704 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39