Dwójka zawodników MMA Vale Tudo Białystok powalczy na MŚ w Las Vegas

2016.07.01 15:58
Ogromnym sukcesem może pochwalić się dwóch zawodników białostockiego klubu MMA Vale Tudo. Na amatorskie MŚ do Las Vegas pojadą Adam Bagiński i Paweł Zakrzewski.
Dwójka zawodników MMA Vale Tudo Białystok powalczy na MŚ w Las Vegas
Fot: UM Białystok/Dawid Gromadzki

- W naszym klubie trenuje spora liczba osób, ale tych najlepszych chłopaków staramy się w jakiś sposób promować. Niewątpliwie Adam Bagiński i Paweł Zakrzewski, swoją ciężką pracą i zaangażowaniem, a także umiejętnościami, zasłużyli na ten wyjazd - mówi Paweł Zalewski, trener MMA Vale Tudo.

Bagiński i Zakrzewski wystartują w kategorii do 93 kg i będą mieli 19 rywali. Zawody odbędą się w jednym z kasyn w Las Vegas i trwać będą od 5 do 10 lipca.

– Mamy bardzo dobrych zawodników. Obaj panowie już pokazali, na co ich stać, są mistrzami polski amatorów w MMA i brazylijskim jiu-jitsu – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Miasto Białystok wsparło zawodników kwotą 10 tys. zł. Organizatorem mistrzostw jest organizacja IMMAF, blisko związana z najpotężniejszą federacją MMA profesjonalnego – UFC.

– Chcemy wspierać zawodników, którzy swoimi osiągnięciami plasują się w czołówce kraju, trzymam kciuki za ich dalsze sukcesy - dodał Rudnicki.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39