Dworzański będzie walczył o budżet dla Polski Wschodniej

2010.07.01 00:00
Trwają prace nad unijnym budżetem na lata 2014-2020. Marszałek naszego województwa, jako jedyny z tej strefy Europy, będzie przedstawiał w przyszłym tygodniu swoje postulaty w jego kwestii dla szefa Komisji Europejskiej, Jose Manuela Barroso.
Dworzański będzie walczył o budżet dla Polski Wschodniej
Fot: W. Zalewski

- Zostałem zobligowany przez moich odpowiedników z pozostałych regionów Polski Wschodniej do zaapelowania o pozostawienie Programu Rozwój Polski Wschodniej - mówił na konferencji prasowej, marszałek Jarosław Dworzański. Jego wystąpienie nie jest jeszcze gotowe, ale jak zapowiedział, będzie optować za równomiernym rozwojem kontynentu.

Dworzański na spotkanie do Brukseli pojedzie na zaproszenie Jose Manuela Barroso. Będzie tam jednym z 9 przedstawicieli "Konferencji Peryferyjnych Regionów Nadmorskich".

Konferencja skupia wokół siebie kilkadziesiąt regionów z Unii Europejskiej i spoza niej, które leżą poza najbardziej rozwiniętym obszarem Europy (między Londynem, Paryżem, Mediolanem, Monachium i Hamburgiem). Od 1973 r. lobbuje za bardziej równomiernym rozwojem Europy. Podlaskie, jako jedyne z Polski, należy do tego dość opiniotwórczego dla Unii Europejskiej ciała.

E.S.

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39