Dyrektorka oskarżona o korupcję pozostaje na stanowisku. Jej szkoła może być połączona

2014.11.04 00:00
Zarząd Województwa nie zajął się sprawą odwołania dyrektor Szkoły Policealnej nr 2 w Białymstoku.
Dyrektorka oskarżona o korupcję pozostaje na stanowisku. Jej szkoła może być połączona
Fot: Archiwum

Dyrektor Szkoły Policealnej nr 2 w Białymstoku została zawieszona w pełnieniu obowiązków w połowie października, gdy okazało się, że prowadzone jest przeciwko niej postępowanie prokuratorskie, będące następstwem powiadomienia przez marszałka Centralnego Biura Antykorupcyjnego o nieprawidłowościach, zgłaszanych przez niektórych pracowników. Barbara R. miała w latach 2004-2013 osiem razy przyjąć korzyść majątkową.

- Do czasu zakończenia śledztwa zarząd województwa nie będzie podejmował żadnych decyzji w sprawach personalnych - powiadomił Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Jednocześnie Kwasowski zaznaczył, że "wczorajsze wypowiedzi jednego z członków zarządu województwa były efektem jego osobistych refleksji. Nie było to stanowisko zarządu województwa". Chodzi o wypowiedź Karola Pileckiego, który mówił, że chce odwołania dyrektorki. Dodawał przy tym, że Barbarę R. należałoby wykluczyć z Platformy Obywatelskiej, której on też jest członkiem.

W związku z sytuacją w Szkole Policealnej nr 2, zarząd województwa polecił departamentowi edukacji urzędu marszałkowskiego, by przygotował analizę ewentualnego połączenia szkół policealnych nr 1 i nr 2 – placówek edukacyjnych o zbliżonym profilu, prowadzonych przez samorząd województwa podlaskiego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

891 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39