POLECAMY
Białostocka Kuria Metropolitalna podaje do wiadomości wiernych archidiecezji komunikat o udzieleniu dyspensy na pokarmy mięsne w piątek, 31 grudnia.
Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki udziela w tym dniu dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz wiernym aktualnie w niej przebywającym. Jak podaje ks. Andrzej Kakareko, kanclerz kurii, decyzja o dyspensie w dniu wspomnienia św. Sylwestra jest związana z wielowiekową tradycją uroczystego obchodzenia zakończenia roku kalendarzowego. - Wszyscy korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji misji (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich - informuje kanclerz kurii. za: Archibial
MAG
24@bialystokonline.pl
Aktualności 15:23
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji