POLECAMY
Na tę decyzję czekało wielu wiernych - metropolita białostocki udzielił dyspensy na 1 maja. Chociaż wypada on w piątek, katolicy będą mogli jeść mięso.
Wierni Archidiecezji Białostockiej nie muszą zachowywać wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w zbliżający się piątek (1 maja). Dyspensy udzielił arcybiskup metropolita białostocki Józef Guzdek. Decyzja dotyczy zarówno mieszkańców archidiecezji, jak i osób przebywających tego dnia na jej terenie. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej poinformowała, że decyzja została podjęta na podstawie kanonu 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Oznacza to zwolnienie z obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, co z pewnością ułatwi wielu osobom świętowanie "majówki". Jednocześnie osoby korzystające z dyspensy zostały zobowiązane do podjęcia formy zadośćuczynienia. Może to być modlitwa w intencji pokoju na świecie albo dowolna jałmużna przekazana potrzebującym lub ubogim.
MZ
24@bialystokonline.pl
Aktualności 16:00
Kultura i Rozrywka 15:44
Drogówka 14:00
Sport 13:40
Nauka 12:33
Aktualności 12:00
Kultura i Rozrywka 12:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji