Dzielny "Dym" spisał się na medal. To on wpadł na trop podejrzanych

2019.02.06 10:21
Wabi się "Dym" i w dynamicznym tempie pomógł namierzyć osoby, które mają na bakier z prawem. Zwierzak doprowadził białostockich policjantów z "patrolówki" do podejrzanych o usiłowanie włamania do sklepu.
Dzielny "Dym" spisał się na medal. To on wpadł na trop podejrzanych
Fot: KMP Białystok
Policyjny pies "Dym" doprowadził białostockich policjantów z patrolówki do podejrzanych

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ubiegłym tygodniu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Białegostoku. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z "patrolówki", w tym przewodnik wraz z psem służbowym, który wabi się "Dym".

- Policyjny pies natychmiast podjął trop, który doprowadził mundurowych do jednego z mieszkań na osiedlu Dziesięciny. W mieszkaniu na pierwszy rzut oka znajdowały się trzy osoby, jednak czujność policjantów doprowadziła do ujawnienia pod łóżkiem czwartego mężczyzny, który w trakcie legitymowania posługiwał się dokumentem należącym do innej osoby - podaje Komenda Miejska Policji w Białymstoku.

Policjanci ustalili również, że chowający się przed policją nastolatek to 17-letni podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, przez który jest poszukiwany. Funkcjonariusze ustalili też, że wśród mężczyzn jest drugi nieletni, poszukiwany także przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Wstępne straty właściciel sklepu wycenił na kwotę 400 zł. Dwójka z zatrzymanych noc spędziła w policyjnym areszcie, a nieletni - w Policyjnej Izbie Dziecka.

Obaj nieletni usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39