Dzieło oryginale i pełne pasji. Promocja książki w Arsenale

2014.02.03 00:00
Książka Romana Batko "Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec. Organizacja publiczna w płynnej nowoczesności" to dzieło na wskroś oryginalne i pełne pasji, napisane w rygorach rozprawy akademickiej i jednocześnie pełne emocji wobec przedmiotu badania.
Dzieło oryginale i pełne pasji. Promocja książki w Arsenale
materiały Galerii Arsenał

Praca ta jest wynikiem badań organizacji publicznej przy pomocy narzędzi paradygmatu humanistycznego oraz interpretatywnego - do tej perspektywy badawczej w naukach o zarządzaniu nawiązuje autor - i jednocześnie próbą zrozumienia opisywanej rzeczywistości.

Używając czterech metafor - Golema, Awatara, Midasa i Złotego Cielca - Roman Batko przedstawia wybrane aspekty funkcjonowania ponowoczesnej organizacji publicznej: biurokrację (Golem), przechodzenie na platformę komunikacji wirtualnej (Awatar), sięganie po wzorce organizacyjne charakterystyczne dla biznesu (Midas) oraz rytualizację działania i mieszanie porządku sacrum i profanum (Złoty Cielec).

Promocja książki w poniedziałek, 3 lutego o godz. 18 w Galerii Arsenał. Spotkanie z autorem poprowadzi Anna Świętochowska - doktorantka na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wstęp wolny.

Więcej: Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1150 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39