Dzień Dziecka będzie wyjątkowy. Zadba o to Fundacja Chodź Na Rolki

2024.05.31 15:31
W najbliższą sobotę (1.06) na ulicach stolicy Podlasia ponownie pojawią się rolkarze. Będzie można ich spotkać przez rekordowo długi czas, ponieważ na ten dzień zaplanowano aż dwa przejazdy odbywające się w ramach Nightskating Białystok.
Dzień Dziecka będzie wyjątkowy. Zadba o to Fundacja Chodź Na Rolki
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Nightskating to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorową porą, które pozwalają spojrzeć na Białystok z nieco innej perspektywy oraz stworzyć radosną i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich sympatyków ośmiu kółek. Fundacja Chodź Na Rolki popularyzuje jazdę na rolkach jako sport i formę rekreacji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Inauguracja sezonu miała miejsce w drugiej połowie kwietnia, a teraz czas na kolejny przejazd. Tzn. przejazdy, bo w Dzień Dziecka zabawa będzie podwójna. Organizatorzy przygotowali bowiem dwie trasy. Pierwsza, ta łatwiejsza, która liczy 7 km, przeznaczona jest dla młodszych rolkarzy i tych, którzy nie lubią przesadnie się męczyć, natomiast druga, trudniejsza i zarazem ponad dwukrotnie dłuższa, to hołd w stronę starszych fanów ośmiu kółek, a także tych osób, którym solidny wysiłek fizyczny wcale nie jest straszny.

- Prosimy na pierwszy przejazd obudzić w sobie dziecko i przy doborze stylizacji zainspirować się kreskówkami - może być Bolek i Lolek, może być Shrek, ale może być i Mała Syrenka, a na drugi to już lecimy elegancko. Biała koszulka, spodnie na kancik, spódnica, sukienka - informują organizatorzy wydarzenia.

Pierwszy przejazd ulicami miasta ruszy w sobotę o godz. 18.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (plac przed Teatrem Dramatycznym), a kolejna podróż rolkarzy zaplanowana jest na godz. 20.00.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: 2. Nightskating Białystok 2024 - przejazd 1/2 - Dzień Dziecka na rolkach oraz 2. Nightskating Białystok 2024 - przejazd 2/2 - Dzień Dziecka na rolkach

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1149 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39