Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej

2021.06.01 13:28
Dziś obchodzimy Dzień Dziecka - święto, które zostało ustanowione w 1954 r., by przypominać o ideałach i celach dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.
Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej
Fot: Anna Kulikowska

Książnica Podlaska włączyła się w obchody, zapraszając w swoje progi marszałka województwa podlaskiego – Artura Kosickiego oraz dzieci z przedszkola w Hajnówce.

Spotkanie odbyło się na tarasie Książnicy Podlaskiej, gdzie zostanie otwarta Letnia Czytelnia. Zadaszony taras znajduje się na VI piętrze w siedzibie głównej Książnicy, skąd rozciąga się także piękny widok na całe miasto. Będzie to przestrzeń, w której wszystkie osoby korzystające z biblioteki będą mogły w godzinach 10:00-17:00 czytać książki i prasę. Letnia Czytelnia będzie działać do jesieni.

- Dzień Dziecka to podwójne święto. Z jednej strony chcielibyśmy złożyć wam serdeczne życzenia, dużo uśmiechu, dużo zdrowia, dużo pomyślności i dużo wspaniałych ludzi na waszej drodze. Tak, żebyście wyrosły na mądre osoby i wierzę, że tak będzie. Jesteście przyszłością tego miasta i województwa. Z drugiej strony chcielibyśmy was zachęcić, żebyście zaczęli czytać książki. Jesteście w tym wieku, w którym nie znacie jeszcze wszystkich literek, ale o to zadbają panie nauczycielki. Korzystajcie z książek. Książki to wspaniała rzecz, abyście rozwijali swoją wyobraźnię, poznawali świat i rzeczywistość – zwrócił się do dzieci marszałek.

Dyrektor Książnicy Podlaskiej – Beata Zadykowicz także przywitała serdecznie najmłodszych gości, złożyła im życzenia i opowiedziała o przyszłej działalności Letniej Czytelni.

- Planujemy, by nasze imprezy odbywały się także tutaj, w Letniej Czytelni, czyli w bardzo ciekawym miejscu. Przeniesiemy tutaj wieczory autorskie i spotkania z literatami.

Następnie przeczytano wiersze z książki ze zbiorów Książnicy Podlaskiej Franciszka Kobryńczuka "Białowieski król żubr".

Po lekturze odbył się pokaz magii i czarów.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39