Dzień Ginekologii Onkologicznej na Rynku Kościuszki. Będą darmowe badania i konsultacje

2023.08.31 15:38
W niedzielę (3.08) na Rynku Kościuszki odbędzie się impreza plenerowa, która ma na celu odniesienie świadomości w zakresie profilaktyki nowotworowej. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby zdrowe, jak i chore.
Dzień Ginekologii Onkologicznej na Rynku Kościuszki. Będą darmowe badania i konsultacje
Fot: pixabay.com

3 września na Rynku Kościuszki odbędzie się impreza plenerowa - Dzień Ginekologii Onkologicznej. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki nowotworowej, szczególnie nowotworów ginekologicznych.

Podczas imprezy zaplanowano:
- darmowe konsultacje z lekarzami następujących specjalności: ginekologii onkologicznej, ginekologii, rehabilitacji, dermatologii, genetyki oraz z psychologiem i dietetykiem;
- rozdawanie voucherów na bezpłatne badania cytologiczne;
- badanie poziomu cukru oraz ciśnienia;
- konsultacje z fizjoterapeutami – głównie w zakresie obrzęków limfatycznych oraz fizjoterapii uroginekologicznej;
- analizę składu ciała, BMI, określenie wieku metabolicznego ciała;
- informacje o programach profilaktycznych, a także badaniach profilaktycznych w ramach programu "Profilaktyka 40 Plus";
- informacje o bezpłatnych szczepieniach przeciw HPV;
- doradztwo w kwestii doboru peruki.

Uczestnicy wydarzenia będą też mieli okazję porozmawiać z obecnymi i byłymi pacjentkami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Eurydyki oraz spróbować potraw przygotowanych z myślą o pacjentach onkologicznych.

Przygotowane zostaną także stoiska, gdzie chętne panie będą mogły mieć wykonany makijaż i dowiedzieć się więcej na temat podstaw pielęgnacji skóry.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Eurydyki wspierające kobiety, chorujące na nowotwory przy współpracy z Uniwersyteckim Centrum Onkologii USK w Białymstoku.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji "Wrzesień miesiącem świadomości nowotworów ginekologicznych" wspieranej przez Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.

Zobacz też: Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej

Redakcja
24@bialystokonline.pl

459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39