Dzień Kobiet w klimacie motoryzacyjnym i jazdy gokartami, czyli marzec na Torze Białystok

2022.02.28 13:19
Dzień Kobiet w klimacie motoryzacyjnym, dwa treningi jazd samochodowych z pomiarem czasu i inauguracja sezonu jazd gokartowych - takie wydarzenia w pierwszym wiosennym miesiącu 2022 r. planuje BOSiR na Torze Białystok.
Dzień Kobiet w klimacie motoryzacyjnym i jazdy gokartami, czyli marzec na Torze Białystok
Fot: BOSiR

Panie zapłacą tylko złotówkę

Najmłodszy obiekt Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z nadejściem wiosny rozszerza zakres swoich usług. W nadchodzącym miesiącu na Torze Białystok będą wydarzenia motoryzacyjne dla rajdowców, amatorów oraz posiadaczy gokartów.

W dwie soboty - 5 i 19 marca - na mieszczącej się przy ul. Ciołkowskiego motoarenie planowane są jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem czasu. To propozycja nie tylko dla doświadczonych kierowców i zawodników przygotowujących się do Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku, ale także dla tych osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę i przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami. Jazdy ustawione będą w dwóch sesjach: w godz. 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00. W każdej sesji może uczestniczyć maksymalnie po 15 aut. Koszt takiego treningu wyceniono na 100 zł od kierowcy.

8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tor Białystok od początku swojej działalności obchodzi to święto i nie inaczej będzie i w tym roku. 6 marca (niedziela) w godz. 11.00-15.00 odbywać się mają jazdy samochodowe w promocyjnych cenach. Panie otrzymają pierwszeństwo i za udział w swobodnych jazdach samochodowych zapłacą symboliczną złotówkę. Również panowie mogą liczyć na rabat. Mężczyźni z dobrodziejstw toru skorzystają za 10 zł.

Miniwyścigówki w akcji

Początek wiosny to też czas gokartów. W ostatnią niedzielę marca 2022 r. na Torze Białystok odbędzie się inauguracja sezonu kartingowego. Gokarty będą jeździły przez cały dzień (w godz. 9.00-11.00, 11.30-13.30 i 14.00-16.00). Sesje potrwają ok. 10 minut. W każdej może uczestniczyć po 5 osób, a koszt udziału to 60 zł od kierowcy. Kolejne tego typu jazdy planowane są również 30 marca.

Warto też dodać, że aktualnie na Torze Białystok organizowane są jazdy samochodowe, które przeważnie odbywają się we wtorki, czwartki i weekendy. W nadchodzącym miesiącu zaplanowane są także sesje dla początkujących kierowców, którzy nie mają prawa jazdy, przygotowują się do egzaminu lub chcą po raz pierwszy usiąść na fotelu za kierownicą. Takie osoby z opiekunami i własnymi autami mogą zjawić się na obiekcie przy ul. Ciołkowskiego 22, 24, 29 i 31 marca.

Należy również wspomnieć, że 12 marca na białostockim torze odbędzie się trening jazd w poślizgu, który organizuje grupa kierowców spod szyldu East Side Drift.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

878 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39