Dom

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad

2022.10.03 08:01
Niebawem w Podlaskiem rozpocznie się II edycja akcji "Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa", podczas której inżynierowie budownictwa będą udzielali bezpłatnych porad.
Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad
Fot: piib.org.pl

W całej Polsce we wrześniu, październiku i listopadzie inżynierowie należący do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa udzielą wszystkim zainteresowanym odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze swoją branżą. W każdym z punktów konsultacyjnych eksperci PIIB będą pracować w kilkuosobowych (wielobranżowych) zespołach. W niektórych lokalizacjach dołączą do nich pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego.

Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa" organizuje trzy punkty konsultacyjne, w których dyżurować będą wielobranżowe zespoły ekspertów, by służyć radą mieszkańcom województwa podlaskiego.

Głównym celem organizowanej akcji jest pomoc indywidualnym inwestorom – właścicielom domów jednorodzinnych, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych w sprawach z zakresu budownictwa. Zakup ziemi, procedury prawne związane z budową domu, wybór kierownika budowy, materiałów i technologii to niektóre z zagadnień, w których będą doradzać inżynierowie. Organizując tego typu wydarzenie, inżynierowie budownictwa chcą nie tylko ułatwić Polakom podjęcie kluczowych podczas takich inwestycji decyzji, ale także pomóc im uniknąć błędów.

Konsultacje odbędą się 15 października w godz. 9.00-16.00 w następujących punktach:
- Białystok, ul. Legionowa 28 lok. 103;
- Łomża, ul. gen. Sikorskiego 166 (Park Przemysłowy Łomża);
- Suwałki, ul. Noniewicza 10 lokal 117.

W ramach dnia otwartego mieszkańcy przyjmowani będą bezpłatnie.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że na każdym z etapów tworzenia, użytkowania lub modernizacji obiektu budowlanego pojawia się mnóstwo pytań. Najczęściej dotyczą one dokumentacji, procedur prawnych, wyboru kierownika budowy, materiałów i technologii, które zostaną wykorzystane - informują organizatorzy.

Organizatorem ogólnopolskich wydarzeń jest Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB), w skład której wchodzi 16 okręgowych izb (zgodnie z administracyjnym podziałem na województwa). PIIB zrzesza osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, do których należą projektanci, kierownicy budów lub robót, inspektorzy nadzoru.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1057 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39