Dzień Otwarty w białostockim teatrze. Dużo atrakcji dla dzieci

2016.03.19 14:49
Już po raz ósmy Białostocki Teatr Lalek zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków teatru na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w niedzielę (20 marca).
Dzień Otwarty w białostockim teatrze. Dużo atrakcji dla dzieci
Fot: Anna Dycha
Podczas Dnia Otwartego w BTL-u można zwiedzić Piwnicę Lalek

W programie znajdą się dwa spektakle (godz. 11.00). Pierwszy to "Kukuryku na patyku" - piękna i wzruszająca opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwóch lalkarzy. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza ten trzeci. Spektakl powstał jako warsztat teatralny Michała Dąbrowskiego, studenta V roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej.

Drugą propozycją jest "Pan Brzuchatek" - spektakl dla malutkich widzów w wieku już od 1. roku. To prościutka, pełna ciepła opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku, zamieszkującym wielki, niezwykły dom. Pewnego razu zaczyna mu jednak czegoś brakować... Czy Pan Brzuchatek znajdzie swą zgubę? Wszystko zależy od maleńkiego widza, który zaproszony przez aktorów do wspólnej zabawy i kreowania bajkowego świata sam zdecyduje o losach brzuchatego bohatera.

W programie Dnia Otwartego będzie też czytanie bajek dla dzieci (godz. 12.15). Aktorzy BTL-u przeczytają baśń "Gęsiareczka" Marty Guśniowskiej. Można będzie także zwiedzić teatr w towarzystwie aktorów BTL-u, w planach jest także wizyta w Piwnicy Lalek (godz. 13.00-15.00, wstęp bezpłatny). W Piwnicy Lalek obejrzeć można lalki, maski, teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje ze spektakli białostockiego teatru. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku.

Szczegóły: Dzień Otwarty w BTL

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39