Dzień Ziemi

2006.04.21 00:00
Pokazy o tematyce ekologicznej, zdominują dzisiejsze obchody Dnia Ziemi w województwie podlaskim.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Zazwyczaj jest to dzień wolny od pracy, jednak większość szkół i instytucji zdecydowała się go uczcić właśnie dziś.
Największa impreza zaplanowana jest w Kurowie - w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego. W zorganizowanym już po raz piąty happeningu ekologicznym uczestniczyć będzie ponad 200 podlaskich szkół. Rozwiązane zostaną konkursy plastyczny, fotograficzny na strój ekologiczny i zwierzę wykonane z surowców wtórnych, ponadto wiedzę o lasach i inne.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w ramach obchodów Dnia Ziemi przygotował m.in. dyskusję na regionalne tematy ekologiczne, pokaz slajdów Kazimierza Jankowskiego, a także pokazy filmów dotyczące dróg rowerowych, zdrowego odżywiania, oraz ochrony przyrody. Odbędzie się również bezpłatna degustacja posiłków wegetariańskich.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku, natomiast na całym świecie już od roku 1970. Celem obchodów jest przybliżenie problemów związanych z ochroną środowiska i zdrowym trybem życia. Ideą Dnia Ziemi jest też rozbudzanie świadomości ekologicznej poprzez wspólne uczestnictwo dorosłych i dzieci w zajęciach edukacyjnych, koncertach i zabawach.


973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39