"Dziewczyny w Nowych Technologiach" - szansa dla studentek kierunków informatycznych

2013.05.06 00:00
Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczyna nową akcję dla kobiet w branży technologicznej. W ramach inicjatywy "Dziewczyny w Nowych Technologiach" kilkadziesiąt studentek będzie miało szansę na odbycie stażu zawodowego w prestiżowych korporacjach.
"Dziewczyny w Nowych Technologiach" - szansa dla studentek kierunków informatycznych
Fot: sxc.hu

"Dziewczyny w Nowych Technologiach" to inicjatywa społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i polskich firm technologicznych. W ramach akcji studentki kierunków technicznych mają szansę odbycia stażu m.in.w Cisco Systems Polska, Motorola Solutions Polska, SAS Institute Polska i Sygnity S.A.

W konkursie na staż mogą wziąć udział studentki od II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, a także studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez każdą z firm partnerskich.

Celem inicjatywy jest nagłośnienie problematyki niskiego udziału kobiet w sektorze nowych technologii: telekomunikacji i informatyki oraz zachęcenie młodych kobiet do podejmowania nauki i zatrudnienia w branży ICT.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie uke.gov.pl, przygotować wymagane dokumenty: oświadczenie - zgodę na przetwarzanie danych, zaświadczenie o średniej ocen oraz rekomendację uczelni oraz wspomniane już rozwiązanie zadania przygotowanego przez firmy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja 2013 r.

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39