Dziś ostateczna decyzja ws. opłaty za odbiór odpadów

2013.02.25 00:00
W poniedziałek (25.02) ostatecznie poznamy wysokość i sposób naliczania opłaty za odbiór odpadów od mieszkańców Białegostoku. Uchwałę w tej sprawie będą musieli podjąć radni.
Dziś ostateczna decyzja ws. opłaty za odbiór odpadów
Fot: ESD
Sesja Rady Miasta Białegostoku

Rada Miasta będzie obradować nad projektem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz jej stawki. Na sesję prezydent przygotował propozycję, w której założono, że osoby mieszkające samotnie będą płacić miesięcznie 24 zł, a gospodarstwa dwuosobowe i większe - 48 zł. Czy wejdzie ona w życie? Będzie wiadomo po głosowaniu radnych. Potem zajmą się oni wzorem deklaracji o wysokości opłaty oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Białymstoku.

Oprócz tego na sesji staną m.in. uchwały ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Kuronia i Karpińskiego (okolice SSSE i BPN-T) oraz wprowadzenia Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Ciekawostką będzie również debata nad zmianą nazwy jednej z ważniejszych ulic w Białymstoku - 27 Lipca ma stać się ulicą 42. Pułku Piechoty.

Początek sesji o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

909 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39