Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek. Początek roku szkolnego

2013.09.02 00:00
W poniedziałek, 2 września, 146 tys. uczniów z województwa podlaskiego oficjalnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Jest to czas wielu zmian w edukacji - m.in. zostały wprowadzone nowe opłaty za dodatkowe zajęcia w przedszkolach.
Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek. Początek roku szkolnego
Fot: MC
Ewelina i Patrycja - uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Staszica

Wraz z nowym rokiem szkolnym wchodzi w życie wiele zmian w edukacji, m.in. niższe opłaty za dodatkowe zajęcia w przedszkolach oraz nowe podstawy programowe w klasach V szkół podstawowych i II średnich. Jest to także czas masowych zwolnień - od września tylko w Podlaskiem ok. 650 nauczycieli nie wróci do pracy z powodu niżu demograficznego. Pomóc im ma ministerialny program obejmujący m.in. organizowanie różnych kursów. Resort planuje także przeprowadzić różne reformy, m.in. obniżenia wieku szkolnego.

Pomimo pesymistycznych nastrojów panujących wśród nauczycieli, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku z energią witają nowy rok szkolny.
- Cieszę się, że już wróciłam do szkoły. W wakacje zdążyłam odpocząć od "szkolnych murów" i teraz z nowymi siłami mogę rozpocząć naukę - informuje Patrycja, uczennica II klasy.

Znany jest już harmonogram roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie rozpoczną wakacje 27 czerwca. Maturzyści natomiast otrzymają świadectwa wcześniej, bo już 25 kwietnia.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

598 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39