Efekt nowej miotły nie zadziałał. Olimpia znów przegrała

2017.03.18 18:21
II-ligowa Olimpia Zambrów przegrała już swój trzeci tegoroczny mecz z rzędu. Tym razem Biało-Niebiescy nie sprostali Siarce Tarnobrzeg, której ulegli 1:2.
Fot: olimpiazambrow.net

W domowym starciu przeciwko Siarce Tarnobrzeg drużynę Olimpii po raz pierwszy poprowadził Tomasz Kulawik, który w środku tygodnia zastąpił na stanowisku trenera podlaskiego II-ligowca Piotra Rzepkę. Zmiana ta na razie nie przyniosła rezultatów, choć oczywiście byłej gwieździe Wisły Kraków – na wprowadzenie własnej myśli szkoleniowej – należy się zdecydowanie więcej czasu.

Sytuację Biało-Niebieskich w sobotnim (18.03) meczu mocno skomplikowała bramka stracona już w 13. minucie gry, którą strzelił Grzegorz Płatek, gdyż zmusiło to gospodarzy do natychmiastowej korekty w taktyce. Jeszcze przed przerwą Biało-Niebiescy zdołali jednak wyrównać. Swojego 7. gola w rozgrywkach zdobył Fabian Piasecki, który uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gości.

Choć w drugiej części spotkania przez długi czas utrzymywał się wynik sprzed przerwy, to jednak w końcówce rywalizacji Siarka, która w ligowej tabeli zajmuje 5. lokatę, zdołała ponownie wyjść na prowadzenie. Strzelcem decydującego gola okazał się Marcin Stefanik.

Dzisiejsza porażka jest dla Olimpii już trzecią z rzędu odniesioną tej wiosny. Tak słaba seria sprawiła, że zespół z Zambrowa osunął się w II-ligowej klasyfikacji na 13. miejsce.

Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
Bramki: Fabian Piasecki 34 - Grzegorz Płatek 13, Marcin Stefanik 82

Olimpia Zambrów: Arkadiusz Fabiański - Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski - Jakub Bach (87' Kacper Falon), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński (60' Marcin Przybylski), Fabian Piasecki, Karol Zieliński (72' Rafał Włodarczyk) - Sebastian Szerszeń

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Dawid Witkowski - Michał Żebrakowski (66' Jakub Głaz), Marcin Stefanik, Mateusz Czyżycki, Grzegorz Płatek (74' Tomasz Przewoźnik), Hubert Tomalski - Krzysztof Ropski