Egzamin gimnazjalny i matura w 2017 r. Znamy terminy

2016.08.25 10:36
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła harmonogram przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i maturalnego w przyszłym roku. Uczniowie 6. klas szkoły podstawowej nie będą już egzaminowani.
Egzamin gimnazjalny i matura w 2017 r. Znamy terminy
Fot: pixabay.pl

Egzamin gimnazjalny w 2017 roku odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia.

Tradycyjnie pierwszy dzień przeznaczony jest na część humanistyczną. Uczniowie będą rozwiązywać zadania z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. 20 kwietnia odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, natomiast ostatniego dnia gimnazjaliści będą zmagać się z językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wyniki znane będą ostatniego dnia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Nie zmieniają się terminy egzaminu maturalnego. Po długim weekendzie - 4 maja - uczniowie przystąpią do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym (godz. 9.00) i rozszerzonym (dla chętnych, o godz. 14.00). 5 maja sprawdzana będzie podstawowa wiedza z matematyki.

W kolejnych dniach zaplanowano egzaminy m.in. z języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie, biologii czy historii. Część ustna matur przeprowadzana będzie w szkołach według harmonogramów, które ustalą przewodniczący komisji egzaminacyjnych.

Wyniki matury Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 30 czerwca. Od nowego roku szkolnego na postawie rozporządzenia MEN uczniowie będą mogli się od nich niezależnie odwołać.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1190 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39