Egzamin gimnazjalny – język angielski [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

2015.04.23 00:00
We czwartek (23.04) uczniowie klas trzecich gimnazjum napisali trzecią, ostatnią część egzaminu gimnazjalnego. Zmierzyli się z testem z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i/lub rozszerzonym.
Egzamin gimnazjalny – język angielski [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]
Fot: pixabay.com

Trzydniowy egzamin gimnazjalny, ku radości piszących, w końcu dobiegł końca. We czwartek uczniowie napisali test z języka obcego. Najwięcej osób wybrało język angielski (około 85%), na drugim miejscu znalazł się niemiecki. Niewiele osób wybrało francuski, hiszpański, rosyjski czy włoski.

Egzamin z języka był przeprowadzany na dwóch poziomach. O 9.00 uczniowie napisali część podstawową, a o 11.00 - rozszerzoną. Drugi test zdawała tylko część uczniów, a dokładniej ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Na sprawdzianie na poziomie podstawowym młodzież musiała m.in. uzupełnić mini dialogi, zapytać o cenę koszulki czy wyrazić swoją radość na wieść o przyjeździe koleżanki. Pojawiły się też zadania, w których trzeba było wstawić odpowiednie słowo we wskazane miejsca w tekście. Trudniejsze pytania były oczywiście na teście z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Tu pojawiły się zadania otwarte.

Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, pojawiły się pytania na podstawie tekstu słuchanego. Niektóre zaś dotyczyły przeczytanych opowiadań.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik testu będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej. Osoby, które nie napiszą w pierwszym terminie sprawdzianu, będą mogły to zrobić 1, 2 i 3 czerwca tego roku. Egzaminu nie można powtarzać w celu poprawy wyniku.

Zobacz wszystkie pytania, które pojawiły się na dzisiejszym egzaminie: ARKUSZE

Wyniki egzaminu będą znane 19 czerwca.

Informacje o poprzednich egzaminach: Egzamin gimnazjalny – część humanistyczna ARKUSZE , Egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39