Egzamin na prawo jazdy: Kolejność drogą do sukcesu

2016.03.23 08:07
Z dniem 24 lutego bieżącego roku zmieniły się przepisy, na podstawie których przeprowadza się egzamin na prawo jazdy kategorii B. Przez mały błąd "sprawdzian" można zakończyć szybko i niestety z negatywnym skutkiem.
Egzamin na prawo jazdy: Kolejność drogą do sukcesu
Fot: Archiwum

Wiele osób nie zdaje egzaminu, gdyż za wcześnie włącza światła. Jak powinna wyglądać kolejność? Należy pamiętać, aby sprawdzić ustawienie lusterek, fotela, zapięcie pasów, następnie uruchomić silnik i na końcu włączyć światła, po czym upewnić się o możliwości jazdy, czyli spojrzeć w prawo i lewo. Liczy się tu kolejność tych czynności, aby zbyt wcześnie nie włączyć świateł. Pamiętajmy, najpierw silnik, potem światła.

Nie tylko światła. Jest też nowy wzór zdjęć do dokumentu

Zgodnie ze zmianami, do prawa jazdy potrzebna będzie fotografia przedstawiająca osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, gdzie twarz powinna zajmować 70-80% powierzchni. Na zdjęciu ma być pozycja frontalna twarzy, a nie jak do tej pory półprofil. Musi być w kolorze, o wymiarach 35x45 mm, wykonana na jasnym, jednolitym tle. Osoba musi mieć zamknięte usta, a na twarz nie mogą opadać włosy.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

993 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39