Ekologiczne wina i swojskie wędliny. Przed Ratuszem ruszył jarmark [ZDJĘCIA]

2016.08.13 17:16
Do poniedziałku (15.08) potrwa jarmark letni na rynku. Drewniane stoiska stanęły przed Ratuszem.
Ekologiczne wina i swojskie wędliny. Przed Ratuszem ruszył jarmark [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Jarmark letni potrwa do 15 sierpnia

Dziś białostoczanie korzystający z długiego weekendu licznie odwiedzali jarmark. Mogli kupić wiele tradycyjnych wyrobów. Na stoiskach dostępne były miody z Gór Świętokrzyskich i inne pszczele produkty, tradycyjne wędliny, m.in. palcówka, kiełbasa jałowcowa z dzika czy swojska z sarny i kaszanka, tradycyjnie wyrabiane sery - podlaskie sery korycińskie i sery góralskie, a także chleby na zakwasie. Na amatorów mocniejszych trunków czekały wina ekologiczne z dzikiej róży, jarzębiny i truskawki, wódki smakowe - na owocach pigwowca czy maliny, a nawet samogon.

Dostępne były także wyroby z wikliny, ceramika, drewniane rzeźby, zabawki ludowe, kosmetyki rosyjskie, filcowe torby i akcesoria dla dzieci.

Organizatorzy jarmarku przygotowali też dodatkowe atrakcje. W niedzielę (14.08) Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Białymstoku zaprasza na pokaz, w czasie którego można będzie poznać różne rasy psów oraz zasady ich wychowania i żywienia. Prezentowane będą psy kilku ras - owczarki niemieckie, owczarki belgijskie, rottweilery, cane corso. W planach są też warsztaty kosmetyczne i garncarskie, pokaz rzeźbienia i występy muzyczne.

Jarmark można odwiedzić jeszcze w niedzielę i poniedziałek w godz. 9.00-17.00.

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Szczegóły: Jarmark letni przed Ratuszem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39