Ekologicznie technologicznie, czyli powitanie wiosny w TechKlubie

2016.02.29 10:05
Już w najbliższą środę (2.03) w białostockim lokalu Centroom odbędzie się kolejne otwarte spotkanie TechKlubu. Jego uczestnicy tym razem dowiedzą się m.in. co wspólnego mają nowe technologie z... białowieskimi żubrami.
Ekologicznie technologicznie, czyli powitanie wiosny w TechKlubie
Fot: TechKlub Białystok / Facebook
Wiosenny TechKlub Białystok - spotkanie w Centroom

Organizatorzy przyznają, że choć tym razem skłaniają się ku tematyce związanej z szeroko pojętą ekologią, to nie bez wykorzystania narzędzi z zakresu nowych technologii.

Tym samym uczestnicy będą mieli szansę poznać, na czym polega system informacji GIS pozwalający na monitorowanie króla puszczy i jego pobratymców – białowieskich żubrów. A wszyscy reprezentanci organizacji pozarządowych (i nie tylko) dowiedzą się, w jaki sposób pozyskiwać darmowe dane przestrzenne, jak łączyć je z posiadanymi dotąd informacjami i co może z tego wynikać.

Spotkanie poprowadzą: socjolog Katarzyna Sztop-Rutkowska, przedstawiciel Białowieskiego Parku Narodowego Wiesław Klimiuk oraz reprezentujący Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Czemu By Nie" – Jakub Bobrowski. Rozpocznie się ono o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Więcej: Wiosenny TechKlub Białystok

Marta Drozdowska-Bednarz
marta.d@bialystokonline.pl

1194 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39