Ekscentryczny teleturniej ekscentrycznego Wujka – "Uncle Dollar Show". Co to jest?

2022.07.14 08:21
Świecąca marynarka, złoty łańcuch z symbolem dolara oraz znane z licznych memów okulary – właśnie tak prezentuje się Uncle Dollar, twórca teleturnieju "Uncle Dollar Show". Gra to jednak nie tylko zabawa - połączona jest bowiem ze wsparciem lokalnej fundacji "Pomóż Im", pomagającej chorującym na nowotwory dzieciom .
Ekscentryczny teleturniej ekscentrycznego Wujka – "Uncle Dollar Show". Co to jest?
Kadr z epizodu specjalnego "Uncle Dollar Show"

Czym jest "Uncle Dollar Show"?

Zacznijmy jednak od początku. Uncle Dollar to kryjący się pod pseudonimem białostocki youtuber, prowadzący nowo powstały teleturniej "Uncle Dollar Show". Program niedawno zaczął pojawiać się na platformie YouTube. Przygotowanie projektu – jak możemy wyczytać w opisie jednego odcinka – trwało około dwóch lat. W realizacji twórcę wspomaga wspominany w social-mediach programu Dawid Jackowski.

- Ten teleturniej to show, które ogląda się jak dobrą komedię; przepleciony jest wstawkami memicznymi z filmów, ubarwiony wstawkami z teledysków i nie tylko. A co ciekawe - jest to czysta improwizacja na żywo, bez żadnej reżyserii, a naturalne emocje pojawiają się u graczy i u mnie – zapewnia twórca programu, Uncle Dollar.

Zasady teleturnieju

Zasady teleturnieju wydają się być dość proste. Jest trzypoziomowa plansza, są karty z liczbą oczek (odpowiedniki kostki do gry) oraz karty funkcyjne, dzięki którym gracze mogą oddziaływać na siebie. O wygraną zawsze walczy trzech uczestników. Na początku każdy z nich otrzymuje 700 "wujkodolarów" (obowiązującej w grze waluty). Stan konta powiększyć można na kilka sposobów. Na graczy czeka m.in.: odpowiadanie na pytania, rozwiązywanie zadań czasowych oraz liczenie na łut szczęścia, w postaci bonusu na którymś z pól. W każdej kolejce gracze wybierają jedną spośród kart i przesuwają się o wylosowaną liczbę oczek. Na końcu wygrywa ten, kto jako pierwszy dostanie się do linii mety.

Cykl odcinków zapoczątkowany został w czerwcu epizodem specjalnym. Wystąpiły w nim trzy osoby, które znane są z działalności w social-mediach. To Nowator – muzyk i producent, MamaNaObrotach – tiktokerka i twórczyni sklepu internetowego oraz Michał Mańka – youtuber z branży gamingowej i technologicznej.

Nie tylko zabawa

Autor zapowiada jednak, że teleturniej to nie tylko zabawa. W pierwszym odcinku pojawił się bowiem Miłosz Karbowski – członek fundacji "Pomóż Im". Uncle Dollar zapewnia, że potrojoną wygraną z odcinka specjalnego (łącznie 5700 zł) przekazał na konto fundacji.

- Odcinkiem specjalnym otwieram jednocześnie zbiórkę dla moich widzów na rzecz fundacji. Jeśli do końca sezonu (około połowy września br.) widzowie z linku specjalnie stworzonego dla mnie przez fundację wpłacą 100 tys. zł, to ja jeszcze raz po odcinku finałowym wpłacę 5700 zł na konto fundacji - deklaruje twórca.

Fundacja "Pomóż Im" to lokalna fundacja, która od 2009 r. prowadzi pierwsze w północno-wschodniej Polsce Domowe Hospicjum dla Dzieci. Ich głównym celem jest zapewnienie chorym dzieciom możliwości pozostania w domach, bez konieczności długotrwałego pobytu w szpitalu. Oferują pomoc lekarską i psychologiczną, która dostępna jest każdego dnia, niezależnie od pory dnia lub nocy.

- "Fundacja zyskała nowego wujka. A że na każdym kroku spotyka nas coś niezwykłego, to i wujek nie do końca jest zwyczajny" - czytamy na facebooku fundacji.Jak zapowiada twórca, sezon I obejmie 14 odcinków (w tym jeden epizod specjalny). Ostatni z nich (13) ma być epizodem finałowym – zgromadzi trzy osoby, które pojawiły się już wcześniej. Wyemitowany ma zostać w połowie września. Wystąpią wówczas dwie osoby, które spośród wszystkich zwycięzców uzbierały najwięcej "wujkodolarów", a także trzecia, wyłoniona w głosowaniu na social-mediach programu.

Teleturniej przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Chętni mogą zgłosić swoją autoprezentację pod mail: casting.uds@gmail.com

Kolejne odcinki teleturnieju mają ukazywać się co środę o 19:15. Dostępne są na platformie YouTube.

Jakub Redo
24@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39