Emocje w architekturze i przewrotnie o rzeczach codziennych. Wernisaże w Arsenale

2012.02.16 00:00
"Potencjalne miasto" i "Przybrane kształty" to tytuły wystaw dwójki artystów młodego pokolenia - Franciszka Orłowskiego (rocznik 1984) i Alicji Bielawskiej (rocznik 1980), które od piątku, 17 lutego będą pokazywane w Galerii Arsenał.
Emocje w architekturze i przewrotnie o rzeczach codziennych. Wernisaże w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał
Franciszek Orłowski, Bezsenność (2010)

Franciszek Orłowski w swoich pracach w szczególny sposób odnosi się do architektury jako miejsca, które jest tworzone i kształtowane przez postawy społeczne i emocjonalne. Wyznacznikiem jego twórczości jest często osobista analiza współczesnych relacji międzyludzkich. Na wystawie w białostockim Arsenale będzie można zobaczyć m.in makietę miasta zbudowanego z testów ciążowych (tytułowe "Potencjalne miasto"), czy lodówkę turystyczną wypełnioną śniegiem, wmurowaną w ścianę - praca "Bezsenność".

W piątek, 17 lutego odbędzie się również wernisaż wystawa "Przybrane kształty", która prezentuje najnowszy cykl rzeźb Alicji Bielawskiej. Prace zestawione razem tworzą na wpół znajome konstelacje obiektów o nieokreślonym przeznaczeniu. Zasłona, meble, podłoga, balustrada, drążki ulegają transformacji, zmieniając swój pierwotny kształt, kontekst i funkcję. Doświadczenie materiału i konfrontacja z wielkością pracy pozwalają widzom na zbudowanie indywidualnej relacji między własnym ciałem a obiektem. Wykonane z tanich materiałów prace w przewrotny sposób korespondują z przedmiotami z otoczenia człowieka, stanowiąc wariacje na temat postrzegania i zapamiętywania codzienności.

Otwarcie wystaw tradycyjnie o godz. 18. Wstęp wolny.

MAG

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39