Energetyczny koncert w Famie [WIDEO]

2019.06.10 07:19
Carlos Johnson & HooDoo Band wystąpią w klubie Fama. Najbliższy koncert z cyklu Blues Fama odbędzie się w czwartek (13.06).
Energetyczny koncert w Famie [WIDEO]
Fot: J. Doroszkiewicz

Wyjątkowy skład Carlos Johnson & HooDoo Band zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu oraz funku, nie zabraknie też wirtuozyjnych wręcz jazzowych solówek gitar czy pianina. Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty, jak i stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory HooDoo Band oraz największe okołobluesowe standardy.Urodzony w Chicago Carlos Johnson jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze zanim stworzył swój własny zespół, regularnie grał koncert z takimi gwiazdami bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush Buddy Miles Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington czy Carey Bell. Ten leworęczny wirtuoz gitary rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry, jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę, z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają, że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko (nastrój kompletnej ciszy przeradza się za chwilę w burzliwe oklaski). Był dwukrotnie nominowany do Grammy Avards z zespołem Chicago Blues Living Story za najlepszy album bluesowy oraz do American Blues Avards, występował na największych festiwalach na całym świecie, m.in. Montreux Jazz Festival czy Chicago Blues Festival.

HooDoo Band proponuje wyjątkową mieszankę funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia, jaka towarzyszy muzykom na scenie, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym grupy wrocławskich muzyków.

Kiedy to w latach 60. w Ameryce muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny funk'n'blues.

Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę. HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie. Pulsujące rytmy oraz bluesowe ciepło w wykonaniu HooDoo Band zaszokowało ludzi i ci, co usłyszeli i zobaczyli, już nie mogą przestać. Energia HooDoo Band jest bardzo zarażająca!

Początek koncertu o godz. 19.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Blues Fama: Carlos Johnson & HooDoo Band

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

949 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39