Era Nowe Horyzonty Tournée. Nie przegapcie świetnych filmów [wideo]

2011.02.14 00:00
W kinie Forum trwa objazdowy festiwal, w czasie którego można obejrzeć najciekawsze filmy 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Przed nami jeszcze cztery znakomite tytuły.
Era Nowe Horyzonty Tournée. Nie przegapcie świetnych filmów [wideo]
materiały organizatora

Dziś i jutro projekcje filmów "I tak nie zależy nam na muzyce", najlepszego filmu w konkursie Filmy o Sztuce na festiwalu Romana Gutka i "Zwyczajna historia", zdobywcy Grand Prix wrocławskiej imprezy.

Pierwszy z nich to jeden z najbardziej oryginalnych muzycznych dokumentów ostatnich lat, panorama niezależnej sceny japońskiej - od noise'u, przez industrial, laptopy, minimal, po avant-pop. Jego siłą jest zderzenie fragmentów koncertów z ujęciami życia codziennego.Natomiast "Zwyczajna historia" to prosta opowieść wypełniona ciszą, podszyta społecznymi i politycznymi aluzjami, komentująca tajlandzką rzeczywistość.W środę i czwartek będzie można obejrzeć filmy: "Łagodny potwor - projekt Frankenstein", zapowiadanego jako uwspółcześniona i przewartościowana wersja "Frankensteina" oraz "Mama" - opartą na faktach relację z milczącej egzystencji matki i syna - dwustukilowego olbrzyma, ściśniętych na niewielkiej przestrzeni mieszkania. Seanse o godz. 18.15 i 20. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz na stronie BOK-u.

Objazdowy przegląd zawitał do Białegostoku w piątek, 11 lutego. Jego najmocniejszym weekendowym akcentem był film "Wkraczając w pustkę" Gaspara Noé. Psychodeliczny, atakujący nasze zmysły, budzący skrajne emocje widzów. Uderza jego warstwa wizualna, zachwyca montaż. Scenariusz powstał pod wpływem zainteresowania reżysera reinkarnacją. 154 minuty mocnych wrażeń. Przeciwwagą dla totalnego kina Noé był wyciszony, minimalistyczny dokument, którego bohaterem jest schorowany pasterz zamieszkujący górzystą Kalabrię. "Hadewijch" to trzeci film, który można było zobaczyć. Jest to historia studentki teologii, która jako postulantka w katolickim klasztorze przybiera imię Hadewijch należące do średniowiecznej flamandzkiej mistyczki i poetki. Jednak dziewczyna zostaje oddalona z klasztoru. Wraca do Paryża, gdzie poznaje Nassira prowadzącego spotkania islamskiej wspólnoty.

Portal BiałystokOnline.pl patronuje imprezie.

andy

1737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39