Eurodotacje na budowę kolejnych dróg w Podlaskiem

2013.09.24 00:00
W Suwałkach zostanie przebudowany układ komunikacyjny w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 – tak zdecydował na wtorkowym (24.09) posiedzeniu zarząd województwa.
Eurodotacje na budowę kolejnych dróg w Podlaskiem
Fot: sxc.hu

Przebudowa ulic w Suwałkach znajdowała się na liście projektów kluczowych, czyli ważnych inwestycji dla rozwoju regionu. Teraz zarząd przyznał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na realizację tego projektu. Dzięki niej zostanie przebudowana ulica Buczka (na odcinku od ul. XXX-lecia PRL do ul. Leśnej) oraz skrzyżowanie ulic: Kościuszki – Dwernickiego – Sikorskiego. Oprócz tego rozbudowana będzie ulica Reja, od ulicy Kowalskiego do Armii Krajowej. Zmodernizowane zostaną nie tylko jezdnie - powstaną również nowe chodniki, ścieżki dla rowerów oraz zatoki autobusowe.

Inwestycja ta jest konieczna, gdyż odcinki i skrzyżowania ulic, przewidziane do modernizacji, nie są dostosowane do obecnego obciążenia ruchem. Nawierzchnie są w złym stanie, wymagają więc remontu. Przebudowa ma się zakończyć jesienią 2014 roku.

Wartość tej inwestycji to ponad 14 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniesie prawie 12,8 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1518 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39