Expo Zdrowie w Białymstoku

2011.01.20 00:00
Testy i badania pozwalające określić wiek biologiczny, degustacje pysznych i zdrowych potraw, a dla zmęczonych - relaksacyjny masaż. To wszystko czekało 16 stycznia na klientów Galerii Biała w Białymstoku podczas wystawy Expo Zdrowie, zorganizowanej przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Białymstoku.
Expo Zdrowie w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Od samego początku ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem białostoczan.

- W przygotowanie programu zaangażowanych było około 40 wolontariuszy. Mimo ogromnego wysiłku każdy miał olbrzymią satysfakcję z wykonanej pracy - podkreśla Paweł Pawluczuk, kierownik filii.

Podczas wystawy w Galerii Biała każdy zarejestrowany uczestnik mógł przejść przez osiem stoisk konsultacyjnych. Na nich wolontariusze wykonywali m.in. badania poziomu cukru we krwi, pojemności płuc czy wydolności (tzw. test harwardzki). A zebrane wyniki badań i testów dawały ponadto możliwość określenia swojego wieku biologicznego.

- Okazuje się, że tryb naszego życia i zwyczaje zdrowotne mają ogromny wpływ na wydłużanie lub skracanie życia - podkreśla Pawluczuk.

Zwiedzający mogli też skorzystać z konsultacji z zakresu uzależnień.

Expo Zdrowie na świecie znane jest od lat, w Polsce od 2010 roku. Projekt obok ChSCh realizują w naszym kraju: Fundacja Źródła Życia (inicjator przedsięwzięcia w Polsce), Polskie Stowarzyszenie "Zdrowa Rodzina" i Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia.

Więcej informacji: www.expozdrowie.chsch.pl.

andy

750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39