Fałszywi ginekolodzy sprzedawali tabletki poronne. Policja szuka świadków

2013.07.26 00:00
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku szukają osób, które kupiły preparat Cytotec w postaci tabletek wywołujących poronienie.
Fałszywi ginekolodzy sprzedawali tabletki poronne. Policja szuka świadków
Fot: sxc.hu
Fałszywi ginekolodzy sprzedawali kobietom tabletki poronne

Białostoccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, prowadzą postępowanie przygotowawcze przeciwko Agnieszce B. i innym podejrzanym o przerywanie ciąży kobiety z naruszeniem przepisów ustawy.

Osoby podejrzane w tej sprawie, posługując się fikcyjnymi danymi: Weronika Wolskaolska, Zofia Nurtowska, Małgorzata Zalewska, Jolanta Bochenek oraz Katarzyna Fijakłowska, podając się za lekarzy ginekologów, oferowały do sprzedaży preparat Cytotec w postaci tabletek wywołujących poronienie. Środek można było nabyć za pośrednictwem portali internetowych oraz ogłoszeń w prasie lokalnej i ogólnopolskiej na terenie całego kraju. Podejrzanym grożą nawet trzy lata więzienia.

Policja prosi osoby, które kupiły opisany preparat od kobiet podających się za lekarzy ginekologów i używających wymienionych fikcyjnych nazwisk o kontakt pod numerem telefonu: 85 670 31 20 lub 85 670 34 34. Informacje można przekazać także kontaktując się osobiście z Wydziałem Dochodzeniowo–Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza 65.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

740 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39