Fałszywy alarm bombowy na Przydworcowym

2021.06.28 14:57
Z alarmami bombowymi nie ma żartów. Przekonał się o tym 40-latek, który zadzwonił pod numer 112 i przekazał informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Bomby oczywiście nie było. Były za to wyjaśnienia. Mężczyzna zrobił takie zamieszanie, ponieważ chciał ściągnąć do siebie mundurowych.
Fałszywy alarm bombowy na Przydworcowym
Fot: podlaska policja

W miniony czwartek (24.06) do białostockiej komendy dotarła informacja o bombie.

Mężczyzna, który dzwonił na numer alarmowy 112, przekazał, że ładunek umieszczono w jednym z mieszkań na osiedlu Przydworcowe.

Nieopodal bloku w którym miał znajdować się ładunek wybuchowy, mundurowi zauważyli mężczyznę, który krzyczał, że jest partyzantem i powtarzał "jeszcze się spotkamy". Policjanci sprawdzili czy dziwnie zachowujący się człowiek ma związek z ich interwencją.

Okazało się, że 40-latek mieszka dokładnie w tym mieszkaniu, w którym miał być podłożony ładunek wybuchowy. Żartowniś wyjaśnił funkcjonariuszom, że wpadł na pomysł fałszywego zaalarmowania o bombie, ponieważ chciał, żeby mundurowi do niego przyjechali.

Białostoczanin został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

40-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1044 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39