Familijny spektakl z udziałem niesłyszących. Wstęp jest wolny

2016.12.14 14:30
"Rozmiar S." to zabawny, błyskotliwy i przepełniony humorem sytuacyjnym spektakl, w którym aktorami są osoby niesłyszące i słyszące. Będzie go można obejrzeć 15 grudnia.
Familijny spektakl z udziałem niesłyszących. Wstęp jest wolny
Fot: pixabay.com

Spektakl powstał w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem" projektu edukacyjno-kulturalnego "Teatr gestów". W efekcie kilkumiesięcznych warsztatów z udziałem osób niesłyszących i niedosłyszących, prowadzonych pod okiem instruktorów - Izabeli Marii Wilczewskiej oraz Krzysztofa Zemło, powstał niezwykły spektakl familijny "Rozmiar S.".

"Rozmiar S." to zabawny, błyskotliwy i przepełniony humorem sytuacyjnym spektakl, w którym aktorami są osoby niesłyszące i słyszące. Ma w sobie niezwykły czar, można się podczas niego w radosnej i ciepłej atmosferze wzruszyć, uśmiechnąć i dobrze pobawić. Jest to opowieść o uczuciach, walce dobra ze złem, nienawiści i miłości, która ostatecznie zwycięża.

Wykorzystany w spektaklu język gestów jest pomostem łączącym świat ciszy ze światem dźwięków. Powoduje, że pomiędzy głuchymi aktorami, a słyszącą publicznością zanikają bariery, przekaz jest niezwykle sugestywny, hipnotyzujący, a zarazem zrozumiały zarówno dla głuchych, jak i słyszących odbiorców. Teatr gestów to jedyny w swoim rodzaju teatr, który nie zna barier językowych. Przedsięwzięcie to jest wspaniałą okazją, by lepiej poznać twórczość artystyczną niesłyszących aktorów.

Spektakl można będzie obejrzeć 15 grudnia o godz. 19.00 w auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Wstęp jest wolny.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: Spektakl "Rozmiar S."

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
PHU Rofin
PHU Rofinul. Bitwy Białostockiej 4
15-103 Białystok
www.rofin.pl

Więcej informacji
797 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39