Fantastyczny start białostockich zawodników w Pucharze Polski

2023.12.07 09:36
Pod koniec listopada, w Hali Sportowej "Złotnicza" w Jeleniej Górze, odbył się OYAMA TOP Puchar Polski PFK w Kumite i Kata. Na zawodach tych pojawili się m.in. przedstawiciele Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy zdobyli cztery puchary.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Rozgrywany w Jeleniej Górze OYAMA TOP Puchar Polski PFK w Kumite i Kata zgromadził 300 zawodników i zawodniczek z 35 klubów oyama karate oraz z 5 klubów kyokushin karate. Dwudniowa rywalizacja sportowa przebiegała w trzech konkurencjach kata (kata, kobudo i kata zespołowe) oraz w dwóch konkurencjach walki. Pierwszego dnia rano odbyła się prezentacja form, po południu doszły do skutku walki w formule knockdown, natomiast w niedzielę rozegrano współzawodnictwo w konkurencji semi-knockdown.

W tych prestiżowych zmaganiach z bardzo dobrej strony pokazała się reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, której zawodnicy zdobyli cztery puchary. Kapitalnie wypadł m.in. Maciej Mróz, który w kategorii U-18 (junior starszy) do 70 kg nie znalazł sobie równego przeciwnika i wygrał wszystkie walki, zajmując 1. miejsce. Równie dobrze spisała się juniorka Oliwia Perkowska. Ta zawodniczka w kategorii U-16 do 50 kg również była najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium.

O krok od podobnego sukcesu znalazła się ponadto Ewa Jaworowicz, która w konkurencji knockdown U-22 (młodzieżowiec) wywalczyła 2. miejsce, a dodatkowo na 3. pozycji w kategorii senior starszy U+35 kg sklasyfikowany został Rafał Mróz.

Dorobek Białostockiego Klubu Oyama Karate na opisywanych zawodach mógł być jeszcze okazalszy, ale Gerard Mosiej w konkurencji kobudo mistrzów (kata z kijem i tonfą) uplasował się tuż za podium, czyli na lokacie numer 4.