Fashionable East 2016. Pokazy mody w Operze i na kampusie UwB [WIDEO]

2016.08.03 07:51
15 pokazów, 51 modelek, 40 osób pracujących na backstage'u, około 20 gości z zagranicy (m.in. ze Lwowa, Odessy, Kijowa i Belgradu) - tak w liczbach przedstawia się tegoroczna impreza Fashionable East. Rozpocznie się ona 4 sierpnia.
Fashionable East 2016. Pokazy mody w Operze i na kampusie UwB [WIDEO]
Fot: Mina Delic Photography
Swoje projekty zaprezentuje m.in. Ivana Pilja

Fashionable East to jedyna w północno-wschodniej Polsce impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie, kładąca nacisk na promocję młodych projektantów i uznanych twórców z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego. To jej czwarta edycja. Poprzednie odbyły się w 2012, 2014 i 2015 r.- Co roku staramy się promować projektantów stąd - podkreślał na konferencji prasowej przed wydarzeniem Wojciech Bokłago z Białostockiego Ośrodka Kultury, koordynator imprezy. - Tym razem zaprezentują się Aneta Popławska, Barbara Piekut, Alicja Czarnecka i Agnieszka Oleńska.

Nie zabraknie oczywiście gości z zagranicy - Serbii oraz Ukrainy. Oprócz pokazów mody, w programie są też m.in. warsztaty rysunku żurnalowego, plenerowy pokaz filmu oraz opowieść Jerzego Antkowiaka o polskiej Coco Chanel, czyli Jadwidze Grabowskiej.

Fashionable East rozpoczną wernisaże trzech wystaw. W czwartek (4 sierpnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można obejrzeć wystawy: "Torebki z epoki Nory Ney" Elżbiety Smoleńskiej, "Szkatułki, puzderka, tabakiery" Janiny Demianowicz i "Polscy projektanci - vol. 1" Jerzego Antkowiaka. Wieczór zwieńczy pokaz Bondarowski/Marantha (Polska).

W tym roku do Opery dołączy nowe miejsce. W piątek (5.08) Fashionable East przeniesie się na kampus uniwersytecki. Swoje prace zaprezentują tam: Aneta Popławska (Białystok), Patrycja Bryszewska (Gdańsk), Joanna Stawińska (Wrocław) i Barbara Piekut MO.YA fashion (Białystok).

Impreza potrwa do niedzieli (7.08). Organizatorami są: Białostocki Ośrodek Kultury oraz Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, partnerem - Uniwersytet w Białymstoku.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Mamy bilety: Konkurs

Program: Fashionable East Fashion Week Białystok 2016

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1258 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39