Fenomenalny mecz w Suwałkach. Wigry znów pokazały I-ligowe aspiracje

2022.04.27 21:34
Aż 5 goli zobaczyli kibice Wigier Suwałki na stadionie przy ul. Zarzecze w środowy (27.04) wieczór. W jednym z najciekawszych starć 30. kolejki eWinner II ligi Biało-Niebiescy pokonali Motor Lublin 3:2.
Fot: Wigry Suwałki

To był mecz pełen walki, emocji i co najważniejsze bramek. 5. w tabeli Wigry zmierzyły się na swoim obiekcie z 4. w stawce Motorem i co tu dużo pisać - działo się. Już pierwsze minuty środowej potyczki przyniosły grę szybką i ofensywną, aczkolwiek wynik rywalizacji otworzony został dopiero w minucie numer 43. Wtedy to Mateusz Lewandowski zgrał piłkę do Michała Żebrakowskiego, a ten uderzył tak, że bramkarz przeciwników nie miał przy interwencji najmniejszych szans. Niestety suwalczanie nie utrzymali do przerwy prowadzenia. Tuż przed udaniem się do szatni piłkę do siatki, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, skierował Maciej Firlej.

Co ciekawe, po zmianie stron emocji wciąż nie brakowało. W 61. minucie podopieczni Grzegorza Mokrego po raz drugi znaleźli sposób na defensywę gości (strzelcem gola znów został Żebrakowski), lecz ci ponownie bardzo szybko zniwelowali straty. Tym razem do remisu doprowadził Tomasz Swędrowski.

W kolejnych fragmentach spotkania rezultat rywalizacji nie ulegał zmianie, dlatego wydawało się, że pojedynek Wigier z Motorem zakończy się podziałem punktów, ale tak się nie stało. W doliczonym czasie meczu Biało-Niebiescy znów przycisnęli, co poskutkowało trafieniem na 3:2. W 93. minucie futbolówkę we własnej bramce pechowo zmieścił Paweł Moskwik, dzięki czemu wszystkie oczka zostały w Suwałkach.

Po ograniu ekipy z Lublina Wigry pozostały na 5. miejscu w II-ligowej tabeli, ale suwalczanie z pewnością zyskali nad swym przeciwnikiem psychiczną przewagę. Jest to ważne, gdyż oba zespoły być może niebawem spotkają się w barażach o awans do Fortuna I Ligi.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2 (1:1)
Bramki: Michał Żebrakowski 43, 60, Paweł Moskwik 90+3 sam. - Maciej Firlej 45, Tomasz Swędrowski 66

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Łukasz Bogusławski (83' Michał Ozga), Tomasz Lewandowski, Rudinilson - Bartosz Prętnik (58' Kacper Michalski), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński, Elso Brito (72' Patryk Mularczyk) - Michał Żebrakowski (82' Werick Caetano), Mateusz Lewandowski (72' Kosei Iwao)

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Maksymilian Cichocki, Kamil Rozmus (64' Jakub Kosecki) - Adam Ryczkowski (88' Cezary Polak), Tomasz Swędrowski, Piotr Kusiński (64' Damian Sędzikowski), Dmitri Mandrîcenco (64' Tomasz Kołbon), Paweł Moskwik - Maciej Firlej (88' Michał Fidziukiewicz)