"Ferdydurke" w Teatrze Dramatycznym. Mamy dla Was zaproszenie

2012.01.11 00:00
Skondensowana forma, aktorzy grający po kilka postaci, oszczędna scenografia. Wszystko po to, by nie odwracać uwagi od języka, którego używa Gombrowicz. Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl "Ferdydurke".
"Ferdydurke" w Teatrze Dramatycznym. Mamy dla Was zaproszenie
Fot: Konrad Adam Mickiewicz

Z najsmakowitszych kąsków wyłowionych z "Ferdydurke" twórcy przysposobili lekkostrawne przedstawienie, które jest jednakowoż jedynie smakowitą przystawką do prawdziwej uczty, jaką jest samodzielna lektura książki. Tym, którzy już czytali - ku przypomnieniu, tym, co jeszcze tego nie zrobili - ku zachęcie. Czyż nie warto sobie przypomnieć, skąd pochodzi powszechnie używane pojęcie "gombrowiczowska gęba", przyjrzeć się mechanizmowi "upupiania" albo dać sobie wyjaśnić: "dlaczego Słowacki wzbudza w nas miłość i zachwyt?".

Spektakl będzie można obejrzeć na małej scenie Teatru Dramatycznego w piątek (godz. 18) oraz sobotę i niedzielę (godz. 17).

UWAGA! Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl. Link do konkursu znajduje się TUTAJ.

Ponadto wraca komedia kryminalna z Wojciechem Wysockim w roli głównej - "Szalone nożyczki". To widowisko oparte na interakcji pomiędzy sceną a widownią, pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt. Spektakl w piątek (godz. 20.30) i sobotę (godz. 19.30).

Przeczytaj także:
"Ferdydurke" w Teatrze Dramatycznym. Groteska według Gombrowicza

andy

1121 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39