Ferie w mieście nie muszą być nudne!

2023.01.12 07:49
Miasto Białystok w placówkach przez siebie zarządzanych przygotowało specjalną ofertę zajęć, warsztatów i różnych aktywności podczas ferii zimowych. Dzieci nie będą mogły narzekać na nudę!
Ferie w mieście nie muszą być nudne!
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. W województwie podlaskim potrwają one od 23 stycznia do 5 lutego. Ferie zimowe rozpocznie ok. 47 tys. uczniów ze wszystkich białostockich szkół.

Miasto Białystok szykuje interesującą ofertę dla dzieci i młodzieży z licznymi zajęciami artystycznymi i sportowymi, warsztatami twórczymi, seansami filmowymi. Jest to na pewno szansa na ciekawe spędzenie czasu w mieście.

Na młodych białostoczan czeka np. "Akcja Zima", którą zorganizował Białostocki Ośrodek Kultury. W jej ramach odbędą się seanse filmowe i warsztaty. Szczegółowy program Akcji Zima 2023. Spektakle i warsztaty plastyczne proponuje Białostocki Teatr Lalek, a zajęcia artystyczne Dom Kultury "Śródmieście". Także Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich przygotowały twórcze warsztaty, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Czytaj więcej: Ferie 2023 w Galerii Arsenał.

Interesujące zajęcia organizuje Muzeum Wojska. Ferie w Muzeum Wojska. Na odwiedzających czeka również Epi-Centrum Nauki – miejsce uwielbiane przez dzieci – oraz Muzeum Pamięci Sybiru, które z pewnością warto zobaczyć. Chętni będą mogli też odwiedzić Stadion Miejski przy ulicy Słonecznej.

Specjalne propozycje przygotował także Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wśród nich jest np. półzimowisko. Czytaj więcej: Dzieci mogą spędzić ferie aktywnie. BOSiR organizuje półzimowiska. Można wybrać się na lodowisko oraz pływalnie, które dodatkowo organizują specjalne kursy nauki i doskonalenia pływania: Nauka pływania w czasie zimowych ferii? BOSiR zorganizuje specjalne kursy. Warto też rozważyć spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Ośrodek Sportów Wodnych na Dojlidach zaprasza na spacery.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1485 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39