Ferma Bydła - targi dla hodowców

2009.11.17 00:00
Kilkadziesiąt wykładów najlepszych teoretyków i praktyków z zakresu hodowli bydła, trzody i żywienia zwierząt, mechanizacji, higieny zdrowia oraz możliwość spotkania hodowców z przedstawicielami kilkudziesięciu firm oferujących m.in. maszyny, urządzenia, pasze, zwierzęta. 21 i 22 listopada w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży organizowane są targi "Ferma Bydła".

To już ich druga edycja. Ten rok był bardzo trudny dla branży, a w szczególności dla hodowców. Ceny mleka w niektórych regionach kraju spadły do poziomu, który nie gwarantuje opłacalności produkcji, przez co wielu rolników zrezygnowało z hodowli bydła. Regionalne Związki Hodowców szacują, że w niektórych regionach kraju od 2004 roku z produkcji mleka zrezygnowało około 70 procent dostawców.

Mimo tak niekorzystnych warunków na Podlasiu sytuacja wciąż nie wygląda najgorzej, a polskie "zagłębie" mleczarskie produkuje pełną parą. Dobierając tematykę wykładów organizatorzy starali się, aby odpowiadała ona bieżącym potrzebom hodowców i traktowała o najbardziej aktualnych problemach nękających branżę.

Targi organizują: Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Krajowym Stowarzyszeniem Promocji Obszarów Wiejskich.

Szczegóły imprezy dostępne są na stronie: II "Ferma Bydła"

andy

1507 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39