Festiwal pierogów i piwa jak zwykle przyciągnął tłumy białostoczan [ZDJĘCIA]

2023.02.18 16:27
W weekend (18-19.02) na stadionie miejskim w Białymstoku odbywają się dwa wydarzenia. Pierwszy to festiwal pierogów świata, a drugi - festiwal piwa, wina i trunków rzemieślniczych.
Festiwal pierogów i piwa jak zwykle przyciągnął tłumy białostoczan [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Na stadionie miejskim w Białymstoku trwa dwudniowy Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych oraz Festiwal Pierogów Świata.

Miłośnicy napojów kraftowych mają okazję oddać się przyjemności jaką jest próbowanie wyrobów najlepszych piwowarów, winiarzy i cydrowników z naszego kraju, a wszystko to w towarzystwie doskonałych potraw i ludzi zainteresowanych sztuką warzenia. Wystawcy to ludzie którzy z zamiłowaniem i pasją oddają się swojej pracy. Ich wyroby powstają ze starannością i są bardzo unikalne. To gratka dla każdego entuzjasty alkoholowych rarytasów. Jest to również świetna okazja, żeby znaleźć oryginalny prezent lub po prostu spróbować nowych smaków. Na białostockiej edycji pojawiła się również lokalna miodosytnia. Miód pitny to tradycyjny napój alkoholowy, który w Polsce jest wyrabiany od średniowiecza. Oryginalne receptury sprawiają, że inne alkohole zyskują silną konkurencję.

Jeżeli chodzi o pierogi - można wybierać spośród tych nadziewanych m.in. owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami. Do wyboru są pierogi z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowe, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone - możliwości jest właściwie nieskończona liczba. Podczas festiwalu można spróbować pierogów dużych i małych, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Do wyboru są zarówno domowe polskie pierogi z sezonowymi farszami, indyjskie samos, chińskie baobao, tybetańskie momo, włoskie calzone czy gruzińskie chinkali.

Festiwale w sobotę potrwają do godz. 20.00. W niedzielę można odwiedzić stadion przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku w godz. 12.00-18.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

757 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39