Festiwal Pozytywne Wibracje w Białymstoku. Wystąpi Seal

2011.05.06 00:00
Nadchodzący festiwal Pozytywne Wibracje w Białymstoku zapowiada się jeszcze bardziej interesująco niż w roku ubiegłym. Pierwszą ogłoszoną przez organizatorów gwiazdą jest Seal, autor takich hitów jak "Kiss From a Rose" czy "Fly Like an Eagle".
Festiwal Pozytywne Wibracje w Białymstoku. Wystąpi Seal
Fot: materiały prasowe
Seal, czyli Seal Henry Samuel

22 i 23 lipca w Białymstoku zagra pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie. Trzech artystów zagranicznych - według organizatorów, naprawdę dużego formatu - zobaczymy po raz pierwszy w Polsce, wśród nich - Seal'a.

Seal, pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista i kompozytor to wielokrotny laureat nagród BRIT Awards, MTV i Grammy. Jest uwielbiany za jedyny w swoim rodzaju chrapliwy baryton, klasyczne brzmienia i melodyjne, niezwykle emocjonalne utwory. Jego przebój "Kiss from a Rose", pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu "Batman Forever" z 1995 r., otrzymał aż trzy nagrody Grammy i stał się międzynarodowym hitem do dziś emitowanym przez światowe stacje radiowe. Seal jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych artystów soul i r&b.

- Przyjazd Seal'a na Pozytywne Wibracje Festival oznacza tylko jedno - z roku na rok rośniemy w siłę, stając się rozpoznawalną marką na skalę ogólnopolską. Wkrótce będziemy ogłaszali kolejne gwiazdy festiwalu - zapowiada Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal, tak jak rok temu, odbędzie się przed pałacem Branickich, ale biletowany będzie - inaczej niż w 2010 r. - dziedziniec wstępny pałacu. Ogromna scena, ustawiona tuż przy fasadzie zabytku, ma być idealnie wpisana w jego bryłę architektoniczną - w tym celu w znanym studio Light Up powstał jej specjalny projekt.

- To wydarzenie bez precedensu w naszym mieście - ocenia festiwal prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Jednocześnie zaznacza, że liczy na osoby przyjezdne: - Na darmową imprezę można przyjść na spacer, a jeśli przyjeżdża się z innego miasta, kupuje się bilety, nabiera to innego oddźwięku - mówi włodarz miasta.

Festiwal inspirowany jest składanką muzyczną "Pozytywne Wibracje". Do kilkunastu wydań kompilacji przed tegorocznym festiwalem dołączy kolejna - Pozytywne Wibracje vol. 11. Rok temu imprezie towarzyszył ekologiczny projekt Fundacji Zielone Płuca Polski "Nasza Misja - Mniejsza Emisja", także i teraz będzie podjęta współpraca z tą fundacją.

Podczas dwóch festiwalowych dni w ubiegłym roku zebrało się na dziedzińcu pałacu Branickich blisko 10 000 słuchaczy. Zagrały wówczas m.in. Us3, Incognito, Gabin i The Brand New Heavies.

Bilety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej, m.in. w systemie eBilet, salonach Empik, Media Markt i Saturn. Karnety 2-dniowe kosztują od 70 zł do 500 zł (vip), a jednodniowe od 45 do 300 zł.

E.S.

Polecamy lokal
1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39