Festyn rodzinny i wstęp wolny na wystawy. Urodziny CLZ

2016.07.13 10:58
Z okazji swoich 7. urodzin Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na specjalny festyn rodzinny. Tym razem motywem przewodnim letniej imprezy będzie woda.
Festyn rodzinny i wstęp wolny na wystawy. Urodziny CLZ
Fot: AD
CLZ będzie świętować 7. urodziny

Pierwszy port na urodzinowej trasie to wystawa czasowa "Bez wody ani rusz!". Prezentowane są tutaj modele redukcyjne i sportowe, okręty z XV w. i współczesne ślizgi, łącznie 34 jednostki pływające, które w takim zestawieniu pokazywane są po raz pierwszy. Wszystkie pochodzą ze zbiorów podlaskich kolekcjonerów. A ich samych można poznać dzięki nagraniom z Mediateki CLZ.

Z okazji urodzin wystawa zostanie rozbudowana - na dziedzińcu i tarasie CLZ pojawią się nurkowie i będzie można przekonać się, jak się zakłada strój do nurkowania, zacumuje też najprawdziwsza żaglówka, za sterami której będzie można stanąć.

Nie zabraknie też serii eksperymentów, w których woda odgrywa główną rolę. Będzie można wykonać nurka Kartezjusza, poznać ciecz, która jednocześnie jest ciałem stałym, przekonać się, że ciecze nie zawsze się ze sobą mieszają, wywołać sztorm w butelce i zrobić ogromne bańki mydlane.

Na koniec zaś plażowanie. Na otwartej przez cały lipiec plaży znaleźć można schronienie przed upałem i ochłodę w oczku wodnym.

Ponadto wszystkie wystawy będzie można zwiedzać bezpłatnie.

Urodzinowa impreza w CLZ odbędzie się w niedzielę (17.07) w godz. 10.00-16.00. Wstęp jest wolny.

Centrum im. Ludwika Zamenhofa powstało w lipcu 2009 r. Wówczas Białystok był organizatorem 94. Światowego Kongresu Esperanto.

Szczegóły: VII urodziny CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1634 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39