Film "Babilon" do obejrzenia w ramach Podlaskiej Akademii Kultury

2023.04.03 11:47
"Babilon" to najnowsze dzieło twórcy takich kinowych hitów jak "Whiplash" czy "La La Land". Film będzie można obejrzeć w ramach Podlaskiej Akademii Kultury w niedzielę (16.04).
Film "Babilon" do obejrzenia w ramach Podlaskiej Akademii Kultury
Fot: Materiały prasowe

Pokaz filmu "Babilon" odbędzie się w kinie Forum. Seans jest organizowany przez Podlaską Akademią Kultury, działającą przy Białostockim Ośrodku Kultury we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Akcja "Babilonu" rozgrywa się w Los Angeles pod koniec lat 20. XX wieku. Śledzi losy postaci, które są świadkami ewolucji od niemego do dźwiękowego filmu w Hollywood. Pierwszy plan filmu zajmują bohaterowie, którzy za wszelką cenę próbują utrzymać się na szczycie. Jednak film ukazuje także deprawację epoki wczesnego Hollywood, która w tamtym czasie kryła się za blichtrem i przepychem.

W filmie zobaczyć można plejadę amerykańskich gwiazd, takich jak: Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva, Jovan Adepo, Li Jun Li, Jean Smart, Tobey Maguire.

Obraz w reż. Damiena Chazelle był nominowany do Oscarów w kategoriach: najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza scenografia i najlepsze kostiumy. Na tegorocznych Złotych Globach zdobył nagrodę za najlepszą muzykę, a na BAFTA oraz Critics' Choice - za najlepszą scenografię.

Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę (16.04), o godz. 15:00 w kinie Forum. Bilety w cenie 13 zł są do kupienia w kasie kina oraz na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39