Film "Miłość bezwarunkowa" wygrał festiwal Żubroffka [WIDEO]

2019.12.09 13:05
Film "Miłość bezwarunkowa" w reżyserii Rafała Łysaka został bezapelacyjnym zwycięzcą 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka. Zdobył nie tylko Grand Prix Festiwalu, ale też Nagrodę Publiczności Dzikiego Żubra.
Film "Miłość bezwarunkowa" wygrał festiwal Żubroffka [WIDEO]
Kadr z filmu "Miłość bezwarunkowa"

- Jest sporo dobrych komediowych reportaży, ale ten jest dużo bardziej znaczącym przykładem filmu przepełnionego miłością, ironią i czułością relacji bliskich sobie ludzi. Musi zostać nagrodzony nie tylko dlatego, że to jest dobrze zrobiony film, ale również za swoje mocne przesłanie: "Prawdziwa miłość może przetrwać wszelkie nieporozumienia i różne poglądy na życie" – tak jurorzy uzasadniali swój wybór.

Międzynarodowe Jury obradowało w składzie: Juanita Onzaga, Babis Makridis, Zbigniew Czapla, Sergei Kachkin oraz Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk. Nagroda dla reżysera zwycięskiego filmu to 10 tys. zł.

Osobista historia o zrozumieniu

"Miłość bezwarunkowa" to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Wychowała go babcia Teresa, która jest dla niego jak druga mama. Dla Teresy rodzina to najważniejsza wartość. Jej mąż od lat nie żyje, córka wyprowadziła się z miasta, a siostra żyje swoim życiem. Całą swoją miłość i uwagę skupiła więc na Rafale, ukochanym wnuku, jednak wiadomość o jego orientacji seksualnej złamała jej serce... Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijna kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe?

Zwycięski film został zaprezentowany na festiwalu Żubroffka w kategorii "Niezależni" Oprócz Grand Prix film otrzymał także Nagrodę Publiczności Dzikiego Żubra oraz wyróżnienie Jury Dziennikarzy Zagranicznych.Nagrodzono lub wyróżniono także 21 innych krótkich filmów - ogółem, o nagrody w ośmiu konkursach festiwalu Żubroffka walczyło 107 filmów.

Goście z całego świata

MFFK Żubroffka odbywał się od 4 do 8 grudnia w 20 lokalizacjach Białegostoku i Podlasia. Widzowie zobaczyli ponad 200 różnorodnych gatunkowo filmów z całego świata. W programie znalazły się także koncerty, filmowe warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów, wystawa, panele dyskusyjne i spotkania.

Na Żubroffkę przyjechało prawie 200 gości (twórców, artystów, dziennikarzy i przedstawicieli branży filmowej) z takich krajów jak Angola, Austria, Białoruś, Belgia, Chile, Chorwacja, Czechy, Dominikana, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Francja, Kazachstan, Kosowo, Kolumbia, Litwa, Niemcy, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wenezuela i Włochy.

Organizatorem imprezy był Białostocki Ośrodek Kultury DKF "GAG", a patronem medialnym - portal BiałystokOnline.

Lista laureatów 14. Międzynarodowego festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1335 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39